00
-48%






Ronin R-740 Vivid EarBuds
5.00 out of 5
₨7,500 Original price was: ₨7,500.₨3,895Current price is: ₨3,895.
Shop Ronin R-740 Vivid EarBuds in Pakistan – Enjoy 13mm drivers, 5-hour playtime, Type-C fast charging & IPX4 water resistance. Supports Android, iOS & Windows. Available now at SMOB with fast delivery!
Availability: Out of stock
SKU: Smob-37
Categories: Airpods, Ronin
Tags: Ronin R-740, Ronin vivid Earbuds
- Description
- Additional information
- Reviews (24)
Description
| General Features | |
|---|---|
| AI Voice Assistant | Yes |
| Water Resistant | IPX4 |
| Charging Interface | Type C |
| Auto Pairing | Yes |
| Compatibility | Android IOS & Windows |
| Mic | Yes |
| Driver Size | 13mm |
| Connectivity | |
|---|---|
| Bluetooth Version | V5.3 |
| Bluetooth Range | 10 m |
| Microphone | Yes |
| Battery | |
|---|---|
| Capacity for buds | 35 mAh |
| Capacity for Case | 400 mAh |
| Playtime | Up To 5 Hours Music Time |
| Charging Time | 2 Hours |
Additional information
| Color | Black |
|---|
Related Products
Airpods, Android Accessories, iPhone Accessories
₨4,500 Original price was: ₨4,500.₨2,799Current price is: ₨2,799.
A9 Pro Airpods
5.00 out of 5
Airpods, iPhone Accessories
₨3,299 Original price was: ₨3,299.₨1,899Current price is: ₨1,899.
Apple AirPods (2nd generation)
5.00 out of 5
Airpods, iPhone Accessories
₨3,500 Original price was: ₨3,500.₨1,999Current price is: ₨1,999.
Apple AirPods Pro (2nd generation)
5.00 out of 5
Airpods
₨3,500 Original price was: ₨3,500.₨2,800Current price is: ₨2,800.
Interlink Elite AirDots
0 out of 5
Airpods
₨4,299 Original price was: ₨4,299.₨2,999Current price is: ₨2,999.
Interlink Elite Airpods
5.00 out of 5
Airpods, Android Accessories, iPhone Accessories, JoyRoom
₨5,500 Original price was: ₨5,500.₨4,499Current price is: ₨4,499.
JoyRoom JR-TL11 Dual-Mic ENC True Wireless Earphones
5.00 out of 5
Select optionsThis product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Airpods, Ronin
₨5,500 Original price was: ₨5,500.₨4,395Current price is: ₨4,395.
Ronin R-7005 Earbuds
5.00 out of 5














Saba (verified owner) –
Very fast delivery.
Arisha (verified owner) –
Delivery on time.
Junaid (verified owner) –
Very good experience smob purchased products.
Sobia Reema (verified owner) –
Delivery on time.
Amira Laila (verified owner) –
Nice packaging, average price good service.
Ahmed Bilal (verified owner) –
Thanks for Smob.
Ahtisham Naeem (verified owner) –
Price very good ????????
Samir Akhtar (verified owner) –
Excellent ????.
Saira Fariha (verified owner) –
Nice packaging, average price good service.
Sara Yasmin (verified owner) –
Nice packaging, average price good service.
Usman Ali (verified owner) –
Arisha (verified owner) –
Good quality.
Hamza Amir (verified owner) –
Very good experience smob purchased products.
Zayd Karim (verified owner) –
Good Product ❤️
Arij (verified owner) –
Fast delivery ????.
Khadija Binte (verified owner) –
Fast delivery ????.
Jamila Anwar (verified owner) –
Very fast delivery.
Dua (verified owner) –
Excellent ????.
Shahzain (verified owner) –
This original product delivered on time.
Nadia Jameela (verified owner) –
Original product On smob thanks.
Amina Zaynab (verified owner) –
Original product On smob thanks.
Raza Shah (verified owner) –
Very fast delivery.
Omar Farooq (verified owner) –
Very fast delivery.
Manahil (verified owner) –
Good Product.