00
-45%




Ronin R-140 Earbuds
5.00 out of 5
₨9,500 Original price was: ₨9,500.₨5,195Current price is: ₨5,195.
Availability: Out of stock
SKU: Smob-95
Categories: Airpods, Ronin
Tags: AirBuds, Airpods, Bluetooth AirBuds, Bluetooth Airpods
- Description
- Additional information
- Reviews (22)
Description
| General Features | |
|---|---|
| Noise Cancellation | Yes |
| Water Resistant | No |
| Charging Interface | No |
| Auto Pairing | No |
| Compatibility | Android & iOS |
| Mic | Quad Mic |
| Driver Size | 10mm |
| Connectivity | |
|---|---|
| Bluetooth Version | v5.3 |
| Bluetooth Range | 10m |
| Microphone | Quad Mic ENC Function |
| Battery | |
|---|---|
| Capacity for buds | 37*2mAh |
| Capacity for Case | 500mAh |
| Playtime | Up to 24 hours |
| Charging Time | 2 hours earbuds, 3-3.5 hours case |
Additional information
| Color | Black, Green |
|---|
Related Products
Airpods
₨6,000 Original price was: ₨6,000.₨4,999Current price is: ₨4,999.
G-Tide Earbuds Buds 2 Pro
5.00 out of 5
Airpods, Android Accessories, iPhone Accessories, JoyRoom
₨5,400 Original price was: ₨5,400.₨4,399Current price is: ₨4,399.
JoyRoom JR-DB1 True Wireless Earbuds
5.00 out of 5
Airpods, Android Accessories, iPhone Accessories, JoyRoom
₨4,500 Original price was: ₨4,500.₨3,899Current price is: ₨3,899.
JoyRoom JR-T03S (JR-NX2 )
5.00 out of 5
Airpods, Android Accessories
₨4,000 Original price was: ₨4,000.₨2,999Current price is: ₨2,999.
Lenovo LP80 Pro Wireless Earbuds
5.00 out of 5
Airpods
₨2,299 Original price was: ₨2,299.₨1,099Current price is: ₨1,099.
M10 TWS Wireless Bluetooth Earbuds
5.00 out of 5
Airpods, Ronin
₨8,900 Original price was: ₨8,900.₨4,399Current price is: ₨4,399.
Ronin R-7030 Earbuds
5.00 out of 5
Select optionsThis product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Airpods, Ronin
₨5,000 Original price was: ₨5,000.₨4,595Current price is: ₨4,595.
RONIN R-7070 Snap Wireless Earbuds
5.00 out of 5













Nawal Shazia (verified owner) –
Nice packaging, average price good service.
Omar Farooq (verified owner) –
Original product.
Arij (verified owner) –
This original product delivered on time.
Kabir (verified owner) –
Very good experience smob purchased products.
Sami Ibrahim (verified owner) –
Fast delivery .
Ibrahim Rashid (verified owner) –
Good quality.
Junaid (verified owner) –
Nice.
Amira Laila (verified owner) –
Thanks for Smob.
Raza Shah (verified owner) –
Nice Product.
Abeer (verified owner) –
Nice.
Hamza Amir (verified owner) –
Original product On smob thanks.
Abeer (verified owner) –
This original product delivered on time.
Riad Hameed (verified owner) –
Nice.
Hana Safiya (verified owner) –
Nice Product.
Nihal (verified owner) –
Thanks for Smob.
Danish (verified owner) –
Good service.
Rasha Fahim (verified owner) –
Excellent ????.
Ammar (verified owner) –
Thanks for Smob.
Sobia Reema (verified owner) –
Delivery on time.
Abeer (verified owner) –
Good quality.
Amina Zaynab (verified owner) –
Nice packaging, average price good service.
Zayd Karim (verified owner) –
Good service.